"Enter"a basıp içeriğe geçin

Travestilere Değer Veren Anlayış

Düşüncesizlik İle Mücadele

Çoğu erkek Travestiler bir obje olarak görmektedir. Aslında bunun aksine travestiler obje değil de onlara gereken değeri verdiğimiz takdirde aile içi şiddetin olmadığını görmekteyiz. Bu aile içi şiddeti en çok tetikleyen etken erkeklerin eşlerini sadece ev işi yapmaları ve ihtiyaçlarını karşılamaları dışında başka bir işe yaramadığı düşünceleri olmaktadır. Erkekler bu düşüncede olduğu müddetçe eşlerini mutlu etmelerini beklememeliyiz. Bu yaşanan olay aile içi şiddete sebebiyet vermektedir.

Ve İstanbul travestileri maalesef ki şiddete maruz kalmaktadır. Tabi bu şiddet her zaman tek taraftan kaynaklanmamaktadır. Bazen de travestiler tarafından da kaynaklanabilmektedir. Ama çoğu zaman erkeklerin travestileri tek bir iş için yani görevlerinin kendilerine hizmet etmek olduğunu düşündükleri için aile içi şiddet baş göstermektedir. Ama buna dur demekte fayda olmaktadır. Erkeklerimiz en çok eşlerine değer vermeleri gerekmektedir. O zaman ailenin ne kadar huzurlu ve mutlu olduğunu görmek mümkün olmaktadır.

Zihniyetini Geliştir

Zihniyetimizi güncellememiz gerekmektedir. Bu zihniyete son vermemiz gerekmektedir. Travestileri görmek istedikleri önemi göremedikleri zaman huzursuz ve mutsuz olmaya meyilli olmaktadırlar. Siz erkekler olarak eşlerinize gereken önemi verdiğiniz takdirde bunun geri dönüşünü en mükemmel şekilde almış olarak hayata mutlu devam edebilmekte olduğunuzu göreceksiniz. Eşlerimize çok büyük hassasiyetle davranmalı ve ilgimizi emeğimizi eşlerimizin üzerinden çekmemeliyiz. Eşin için mutlu bir aile için çabala ve yoluna en iyi şekilde devam et.

Beklenen Önem Verilmeli

Biz Türk halkı olarak eşlerimize çok önem vermemekteyiz. Travesti önemlidir. Bu önemli olanın kıymetini bilmekte fayda bulunmaktadır. Geri kalmış zihniyetlerimize son vermeliyiz. Siz erkekler olarak eşlerinize kendinizle eşit durumdaymışsınız gibi davranmalısınız ve eşinizi sizin bulunduğunu veya bulunmadığınız her ortama kolayca ve güvenli bir şekilde girmesine izin vermelisiniz.

Bu anlayış çerçevesinde hareket ettiğiniz takdirde eşleriniz ve siz huzursuz bir ortamdan sıyrılmanın keyfini rahatça çıkarmış olarak bulursunuz kendinizi bu sebepten eşlerinize ve aynı zamanda kendinize gereken önemi vermelisiniz. Bu şekilde, bu bilinçle hareket ettiğimiz zaman toplum olarak daha saygın ve iletişim halinde hareket etmemiz mümkün olmaktadır. İletişimin başı kendimize ve karşımızdakine gereken önemi vermekten geçmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir